Home » Zoom’da Ses Nasıl Kapatılır? Mute Nedir, Unmute Nedir? Adım Adım Anlattık

Zoom’da Ses Nasıl Kapatılır? Mute Nedir, Unmute Nedir? Adım Adım Anlattık

Koronavirüs salgını ile hayatımıza iyice giren Zoom uygulaması, doğal olarak internette de en çok arananlardan biri haline geldi. Kullanıcıların en çok aradığı soru ise, Zoom görüşmeleri sırasında sesin nasıl kapatılıp açılabileceği (mute – unmute).

Mute nedir? Mute sessiz anlamına gelir. Sesi kapatmak istediğinizde mute seçeneğini aktifleştirmelisiniz.

Unmute nedir? Sesi açmak anlamına gelen unmute seçeneğini seçerseniz, sesiniz karşı tarafa iletilebilir.

Bu konuyu, bir kaç farklı başlık altında ele almak gerekiyor. Öncelikle, uygulamanın hem mobil cihazlarda, hem de bilgisayarlarda kullanılabildiği unutulmamalı. Ayrıca sessize almak istediğiniz tek bir kişi de olabilir, tüm bir katılımcı grubu da. Belki de sadece kendi sesinizin karşıya gitmesini engellemek istiyorsunuz. Öyleyse hemen başlayalım:

Bilgisayarda Zoom’un sesi nasıl kapatılır, nasıl açılır? (Mute-Unmute)

1. Fare imlecini, Zoom penceresinin üzerine getirin. Böylece, bize gereken seçeneklerin alt kısımda ortaya çıktığını göreceksiniz.

2. Sol altta, bir mikrofon simgesinin belirdiğini göreceksiniz. Bu simgeye, yani “mute”

Mobil cihazda Zoom’un sesi nasıl kapatılır, nasıl açılır?

1. İlk olarak ekrana dokunun ve gerekli seçeneklerin ekranda belirmesini sağlayın. Burada yine bir mikrofon simgesi göreceksiniz. “Mute” isimli bu simgeye dokunarak sesinizi açıp kapatabilirsiniz.

2. Bir ya da bir kaç kullanıcının sesini kapatmak için, yine ekrana dokunun ve seçeneklerin belirmesini sağlayın. Çıkan seçeneklerden “Participants” (Katılımcılar) üzerine dokunun. Görüşmedeki tüm katılımcıları göreceksiniz.

3. Buradan, katılımcıların yanındaki mikrofon simgesine dokunarak, o katılımcının sesini kapatmanız mümkün. Aynı simgeye bir daha dokunduğunuzda, karşı tarafın sesini yine açabileceksiniz.

Have your say!

1 0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Kıbrıs Web Yazılım