Home » SSH genel anahtar kimlik doğrulamasını ayarlayın

SSH genel anahtar kimlik doğrulamasını ayarlayın

Kullanım için ortak anahtar kimlik doğrulamasının kurulumunun açıklamasını içerir. Bunun yerine genel anahtar kimlik doğrulaması veya SSH anahtarları hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebilirsiniz .

Sunucuyu Genel Anahtarı Kabul Etecek Şekilde Yapılandırın

Açık anahtar dışında başka kimlik doğrulama yöntemlerini kullanarak, SSH protokolü ile WinSCP kullanarak SSH sunucunuza bağlanın , örneğin genellikle parola kimlik doğrulaması kullanarak.

Giriş yaptıktan sonra, sunucunuzu genel anahtarınızı kabul edecek şekilde yapılandırın. Bu, kullanılan SSH sunucu yazılımına göre değişir. En yaygın SSH sunucusu OpenSSH’dir.

OpenSSH

Sen kullanabilirsiniz > Oturumu Sunucu içine Public Key yükleyin ana penceresinde veya üzerinde komuta Araçlar> Sunucu içine Public Key yükleme komutunu SSH> Doğrulama sayfası Gelişmiş Site Ayarları iletişim kutusunda, sayfa. Komutun işlevselliği OpenSSH ssh-copy-idkomutunun işlevine benzer .

Veya anahtarı manuel olarak yapılandırabilirsiniz:

  • .ssh Hesap ana dizininizin bir alt dizinine gidin . Dizini görmek için gizli dosyaların gösterilmesini etkinleştirmeniz gerekebilir . Dizin yoksa, önce onu oluşturmanız gerekir .
  • Bir kez orada, düzenlemek authorized_keys için bir dosya açın . Yine, bu ilk anahtarınızsa, bu dosyayı oluşturmanız gerekebilir.
  • PuTTYgen penceresine geçin, OpenSSH yetkili_keys dosya kutusuna yapıştırmak için Genel anahtardaki tüm metni seçin ve panoya ( Ctrl+C) kopyalayın . Ardından, düzenleyiciye geri dönün ve verileri tek bir satırda sona erdiğinden emin olarak açık dosyaya ekleyin. Dosya ‘yı kaydet. WinSCP size genel anahtarı da gösterebilir .
  • Hesap ana dizininizin, .sshdizininizin ve dosyanızın authorized_keysgrup tarafından yazılabilir veya herkes tarafından yazılabilir olmadığından emin olun . .ssh Dizin için önerilen izinler 700. authorized_keys Dosyalar için önerilen izinler 600. İzinleri değiştirme hakkında daha fazla bilgi edinin .

Have your say!

0 0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Kıbrıs Web Yazılım