Home » Şarj Cihazı Kararı Nedeniyle Apple’la Dalga Geçen Xiaomi’den Sert U Dönüşü

Şarj Cihazı Kararı Nedeniyle Apple’la Dalga Geçen Xiaomi’den Sert U Dönüşü

Apple, iPhone 12 cihazlarıyla birlikte artık şarj cihazı vermemeye karar verdiğinde, Samsung ve Xiaomi gibi birkaç marka bu kararla dalga geçmişti. Ancak alınan son haberlere göre, dün tanıtılan Xiaomi Mi 11‘in de bu kervana katılma ihtimali yüksek.   

Bu haber, kararı açıklamak için Çin sosyal medya platformu Weibo’da paylaşım yapan Xiaomi CEO’su Lei Jun‘dan geliyor. Jun ayrıca telefonun kutusunun bir resmini de paylaştı.

Jun, “Teknoloji ve çevre koruma sorumluluğuna destek olarak, Xiaomi 11 şarj cihazını iptal ediyor” diyor. CEO, bu açıklamanın hemen ardından, “bu kararın anlaşılamayacağının hatta kullanıcıların bundan şikayetçi olabileceğinin de farkındayız” şeklinde devam ediyor.

Çevreyi korumak için bu, tartışmasız iyi bir fikir. Aynı değişikliğin Samsung tarafından Galaxy S21 ile yapılacağı dedikoduları da mevcut, Samsung da başlangıçta Apple’ın hareketiyle alay etmiş olduğundan dolayı bu gelişme de oldukça ironik.

Samsung, Apple ve Xiaomi şarj cihazlarından vaz geçerse, 2021 yılında diğer markaların çoğunun da bunu yaptığını görebiliriz.

Have your say!

0 0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Kıbrıs Web Yazılım