Home » Bootcamp için Windows 10 ISO Dosyası Dönüştürücü

Bootcamp için Windows 10 ISO Dosyası Dönüştürücü

Son birkaç ay içinde, Boot Camp Assistant ile onların Mac’ler üzerinde Windows’u yüklerken insanlar gelmiş başladı görerek mesaj ISO bazı Windows 10 kullanırken “Windows yükleme dosyalarını kopyalanırken bir hata oluştu” Microsoft’tan indirilen . Microsoft’tan indirilen Windows Enterprise ISO ile bu sorunu gösteren testler yaptığımdan beri bunu çok gördüm. Tüm ISO ile gerçekleşmemiş gibi görünüyordu, bu yüzden sorunu araştırdım, Apple’a bir hata bildirdim ve soruna geçici bir çözüm buldum .

Neden

Windows 10, Boot Camp Yardımcısı ile birlikte yüklendiğinde, Boot Camp Yardımcısı diski kuruluma hazırlar. Bunu yapmak için aşağıdaki işlemleri yapar:

 1. Güncel Mac için Apple’dan Windows Destek yazılımını indirin.
 2. Biri Windows’un yükleneceği (“BOOTCAMP”) ve yükleyici dosyalarının bulunacağı (“OSXRESERVED”) olmak üzere 2 bölüm oluşturur. Her ikisi de FAT32 olarak biçimlendirilmiştir.
 3. İşlemin başında kullanıcı tarafından belirtilen ISO’dan OSXRESERVED bölümüne kopyalar. Hatanın meydana geldiği yer burasıdır.
 4. Dosyaları WindowsSupport’tan OSXRESERVED bölümüne kopyalar. Bu dosyalar hem yükleme sırasında gereken sürücüleri hem de yükleme sonrası yüklenen sürücüleri sağlar.
 5. Önyükleme diskini OSXRESERVED bölümüne ayarlar ve yeniden başlatır.

Windows, OSXRESERVED’den önyükleme yapar ve OSXRESERVED’deki destek klasöründe bulunan install.wim dosyasından mevcut Windows sürümlerini gösterir. Bu büyük bir dosyadır (genellikle yaklaşık 4 GB). İnstall.wim, Windows 10’un vanilya kopyası için tüm dosyaları içerir ve yükleyici ISO’daki en büyük dosyadır.

İşte sorunun bulunduğu yer: FAT32 4 GB’den büyük dosyaları işleyemez. Windows’un her yeni sürümü bu dosyanın boyutunu artırır ve daha fazla Windows sürümü içeren ISO’lar, daha az sürüm içeren diğer ISO’lardan daha büyük olabilir.

Yukarıdaki 3. adımda, Boot Camp yardımcısı install.wim dosyasını bir FAT32 dosya sistemine kopyalayamadığı için “Windows yükleme dosyalarını kopyalarken bir hata oluştu” hata mesajı gösterilir. Bu dosya gereklidir, bu nedenle tüm süreç iptal edilir.

Sorunları daha da kötüleştirmek için, Mac’teki disk tek bir bölüme geri dönmenin zor olduğu bir durumda bırakılır. OSXRESERVED bölümü gizlidir ve bağlantısı kesilmiştir ve Boot Camp Yardımcısı, birden çok FAT32 bölümü olan bir diski geri yükleyemez.

Çözüm

Bu sorunu çözmek için, her iki FAT32 bölümünün de diskten kaldırılması ve tek bir dosyanın 4 GB’tan büyük olmadığı yeni bir ISO’nun oluşturulması gerekir. ISO’daki tüm dosyaları bir klasöre kopyalayan, install.wim’i 2 GB’tan büyük olmayan parçalara bölen ve Boot Camp ile kullanılabilecek yeni bir ISO oluşturan “Boot Camp ISO Converted” adlı ücretsiz bir yardımcı program oluşturduk. Asistan. İşte adım adım talimatlar:

Yükleyici bölümlerini kaldırma

 1. Tüm Mac dosyaları dahil olmak üzere diskteki kaybolabilecek tüm dosyaların iyi bir yedeğini aldığınızdan emin olun. Yeniden bölümleme, sürücü hataları nedeniyle başarısız olabilir, bu nedenle iyi bir yedeklemeye sahip olmak önemlidir.
 2. Disk İzlencesi’ni açın, başlangıç ​​diskini seçin ve bölümleme düğmesine tıklayın.
 3. OSXRESERVED bölümünü seçin ve bölümü kaldırmak için “-” düğmesine tıklayın.
 4. BOOTCAMP bölümünü seçin ve bölümü kaldırmak için “-” düğmesine tıklayın.
 5. Bölüm kaldırma işlemini başlatmak için Uygula’yı tıklayın.

ISO’nun Bölünmesi

 1. İndir Boot Camp ISO Dönüştürücü  (https://kurnazwebci.com/i/macos-1234.php) ve yükleyin.
 2. Boot Camp ISO Converter’ı açın ve hataya neden olan ISO’yu seçin.
 3. Kaydet… seçeneğine tıklayın ve yeni ISO için bir ad ve konum belirtin.
 4. İşlem tamamlandıktan sonra, yeni ISO, standart işlemin ardından Boot Camp yardımcısı ile Windows’u yüklemek için kullanılabilir.

Boot Camp ISO Dönüştürücü

Boot Camp ISO Converter, wim’i 2 GB’tan büyük olmayan parçalara bölmek için “wimsplit” adlı komut benzeri bir araç kullanır. WIM formatı bölünmüş dosyaları destekler ve Windows’u yüklerken, tüm bölünmüş dosyalar aynı klasörde olduğu sürece Windows yükleyici, bölünmüş dosyaları tek bir büyük dosya olarak değerlendirir. Yeni ISO’daki kaynaklar klasörüne bakarsanız, sonuna bir numara eklenmiş birden çok install.swm dosyası görürsünüz.

Have your say!

0 0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Kıbrıs Web Yazılım